VJ0402Y683KXJCW1BC  与  C1005X7R1C683KT000F  区别
唯样编号 A3t-VJ0402Y683KXJCW1BC A3t-C1005X7R1C683KT000F
制造商 Vishay TDK Corporation
供应商 唯样自营 唯样自营
分类 未分类 贴片MLCC
描述
数据表
RoHs 无铅/符合RoHs 无铅/符合RoHs
规格信息
AEC-Q200 - No
宽度 - 0.50mm±0.05mm
DC Rated Voltage Symbol - 1C
Storage Temperature Range (Min.) / °C - 5
厚度 - 0.50mm ±0.05mm
Capacitor Class - Class2
Storage Temperature Range (Max.) / °C - 40
Feature - General (Up to 75V)
Soldering Method - Reflow
工作温度Min - -55℃
Width (Max.) / mm - 0.55
封装/外壳 - 0402
Thickness | Height (Max.) / mm - 0.55
Packing - Punched (Paper)Taping [180mm Reel]
长度 - 1.00mm±0.05mm
Length (Nom.) / mm - 1
绝缘电阻 - 1470M Ohms
Length (Min.) / mm - 0.95
温度系数(材质) - X7R
工作温度Max - 125℃
容值 - 68nF
Change Rate of Temperature Characteristic - ±15%
Capacitance Tolerance Symbol - K
Width (Nom.) / mm - 0.5
系列 - C1005
Length (Max.) / mm - 1.05
Width (Min.) / mm - 0.45
Thickness | Height (Nom.) / mm - 0.5
偏差 - ±10%
tanδ (Max.) / % - 5
电压 - 16V