T494D106K050AT  与  TR3D106K050C0450  区别
唯样编号 A-T494D106K050AT A3t-TR3D106K050C0450
制造商 KEMET Electronics Vishay
供应商 唯样自营 唯样自营
分类 贴片钽电容 贴片钽电容
描述 T494, Tantalum, MnO2 Tantalum, Commercial Grade, 10 uF, 10%, 50 VDC, SMD, MnO2, Molded, Low ESR, 700 mOhms, 7343, Height Max = 3.1mm TR3 Series 10 uF ±10 % 50V Surface Mount Molded Low ESR Tantalum Capacitor
数据表
RoHs 无铅/符合RoHs 无铅/符合RoHs
规格信息
宽度 4.3mm -
漏泄电流 5uA -
ESR 700m Ohms -
损耗因数 DF 6 -
产品特性 固体MnO2 固体MnO2
容值 10uF 10uF
封装/外壳 D/2917/7343-31 2917
工作温度 -55°C~125°C -
系列 T494-D -
引线间距 0.9mm -
偏差 ±10% ±10%
长度 7.3mm -
纹波电流 463mA -
电压 50V 50V
高度 2.8mm -