CC0402JRNPO9BN560  与  C1005C0G1H560JT000F  区别
唯样编号 A-CC0402JRNPO9BN560 A3t-C1005C0G1H560JT000F
制造商 Yageo TDK Corporation
供应商 唯样自营 唯样自营
分类 贴片MLCC 贴片MLCC
描述 Cap Cer 0402 ±5% NPO 50V 56pF
数据表
RoHs 无铅/符合RoHs 无铅/符合RoHs
规格信息
AEC-Q200 - No
宽度 - 0.50mm±0.05mm
DC Rated Voltage Symbol - 1H
Q (Min.) - 1000
Storage Temperature Range (Min.) / °C - 5
厚度 - 0.50mm ±0.05mm
Capacitor Class - Class1
Storage Temperature Range (Max.) / °C - 40
Feature - General (Up to 75V)
Soldering Method - Reflow
工作温度Min - -55℃
Width (Max.) / mm - 0.55
封装/外壳 0402 0402
Thickness | Height (Max.) / mm - 0.55
工作温度 -55°C~125°C -
Packing - Punched (Paper)Taping [180mm Reel]
长度 - 1.00mm±0.05mm
Length (Nom.) / mm - 1
绝缘电阻 - 10000M Ohms
Length (Min.) / mm - 0.95
温度系数(材质) C0G(NP0) C0G(NP0)
工作温度Max - 125℃
外观尺寸 0.039" 长 x 0.020" 宽(1.00mm x 0.50mm) -
容值 56pF 56pF
Change Rate of Temperature Characteristic - 0±30ppm/°C
Capacitance Tolerance Symbol - J
Width (Nom.) / mm - 0.5
系列 CC C1005
Length (Max.) / mm - 1.05
Width (Min.) / mm - 0.45
偏差 ±5% ±5%
Thickness | Height (Nom.) / mm - 0.5
电压 50V 50V
厚度(最大值) 0.022"(0.55mm) -