BFC233920224  与  B32922C3224M289  区别
唯样编号 A-BFC233920224 A3t-B32922C3224M289
制造商 Vishay TDK Corporation
供应商 唯样自营 唯样自营
分类 插件薄膜电容 插件薄膜电容
描述 MKP339 Series 630 V 0.24 uF ±20 % Metallized Polypropylene Film Capacitor
数据表
RoHs 无铅/符合RoHs 无铅/符合RoHs
规格信息
Rate of Voltage Rise / (V/μs) - 340
AEC-Q200 - No
宽度 - 7.00mmMax.
Lead Spacing (Nom.) / mm - 15
温度系数(材质) - Polypropylene(PP)
产品特性 车规/安全/X2 安全/X2
容值 220nF 220nF
RMS Voltage [AC] / Vrms - 305
Width (Max.) / mm - 7
封装/外壳 17.5*7.0*13.5mm -
Design - Radial
Height (Max.) / mm - 12.5
Packing Type - Ammo pack straight
系列 bFC2339 2 B3292xC/D
Length (Max.) / mm - 18
额定电压 310VAC/630V -
偏差 ±20% ±20%
长度 - 18.00mmMax.
Dielectric(style) - Polypropylene
- 12.50mm Max.
电压 - 630V
引脚间距 15mm 15.00mm Nom.mm